ŻYWA BIBLIOTEKA

HUMAN LIBRARY

Projekt: ŻYWA BILIOTEKA

Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch promujący prawa człowieka i dialog społeczny. Od 2007 roku jest obecna w Polsce. Pomysł projektu został stworzony w Danii w Roskilde na międzynarodowym festiwalu muzycznym w 2000 roku.

Nasze stowarzyszenie współuczestniczy w organizacji lokalnych edycji w Zabrzu.

Żywe Biblioteki to wydarzenia organizowane w oparciu o wartości takie jak otwartość, różnorodność i prawa człowieka, aby redukować uprzedzenia i budować akceptację dla inności. Żywa Biblioteka to projekt, który umożliwia uczestnikom i uczestniczkom na bezpośredni kontakt z przedstawicielkami i przedstawicielami grup społecznych obarczonych stereotypami, uprzedzeniami, wykluczeniem i dyskryminacją. Polega ona na osobistej rozmowie z osobą doświadczającą stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji.

Działania:

Żywa Biblioteka Zabrze 2024

18 czerwca do ZSO nr 11 w Zabrzu (na ulicy Sienkiewicza 33) odbyła się piąta już w Zabrzu Żywa Biblioteka. Biblioteka, w której rolę książek pełnią ludzie – Żywe Książki. Podczas bezpośredniej rozmowy z interesującą Cię Książką możesz dowiedzieć się jak wygląda jej rzeczywistość i skonfrontować te informacje ze swoimi dotychczasowymi wyobrażeniami. To...

Więcej...

Żywa biblioteka w Zabrzu - 2019

KATALOG Katalog powstał żeby ułatwić wzajemną rozmowę, zawiera spis Książek i przykładowe Pytania do zadania. Nie są to zamknięte propozycje – zachęcamy, żeby pytać o wszystko, co Was ciekawi. Głęboko ufamy, że wzajemne rozmowy będą pełne szacunku i wynikają z chęci poznania bliżej różnorodnych osób i ich sytuacji. Pamiętajcie też, że

Więcej...

Materiały i informacje:

Strona projektu:  inclusiveschools.net

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Ludzie EIC.

Search