wtorek, 08 styczeń 2019 08:57

Żywa biblioteka - Zabrze 2019

ŻYWA BIBLIOTEKA - 8 stycznia 2019r. odbyła się w Zabrzu czwarta już edycja Żywej Biblioteki.    Biblioteki, w której rolę książek pełnią ludzie – Żywe Książki. Podczas bezpośredniej rozmowy z interesującą Cię Książką możesz dowiedzieć się jak wygląda jej rzeczywistość i skonfrontować te informacje ze swoimi dotychczasowymi wyobrażeniami. To dość niecodzienna okazja, żeby bliżej poznać osoby, które na co dzień są wśród nas często niewidoczne. 

Osoby z którymi będzie można porozmawiać to m.in.: Weganka Feministka, Amazonka, Artystka uliczna, Osoba uzależniona, Rom, Policjant, Gej, Osoba Transgenderowa, Osoba bezdomna i wiele innych…

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Search