poniedziałek, 20 maj 2019 13:39

XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia w Scrabble

TURNIEJ SCRABBLOWY - Po raz drugi Gliwice staną się na weekend scrabblową stolicą Polski. Do XXIV Mistrzostw Górnego Śląska i Zagłębia (a zarazem II Otwartych Mistrzostwach Gliwic w Scrabble), 29 i 30 czerwca 2019 r., zasiądą zarówno najlepsi gracze i graczki z całego kraju, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze Scrabblami.

Turniej ma charakter otwarty, każda osoba, niezależnie od poziomu scrabblowych umiejętności znajdzie na nim przyjemność, anagramując zestawy liter, poznając fascynatów słów oraz wyjdzie z zestawem nagród.
Tegorocznym organizatorem jest Ekspedycja w Głąb Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gliwicach.

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Search