Dagmara Burnus-Szymczyk

Jestem człowiekiem, podróżniczką , nauczycielką, teolożką, filozofką,fotografką. Od 1994 roku pracuję w zabrzańskich szkołach, ucząc religii, filozofii i etyki . Uwielbiam uczniów i pracę w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. To miejsce, które uskrzydla,atmosfera,ludzie,moja pani dyrektor, wszystko to tworzy przestrzeń do rozwoju osób,które tworzą naszą społeczność.O szkole myślę,że to miejsce, które jest przestrzenią tworzenia,kreowania zachowań, budujących świat,w którym chcielibyśmy żyć.

Jestem współorganizatorką Żywych Bibliotek. Uwielbiam słuchać ludzi,patrzeć na nich w bliskich i najdalszych zakątkach świata. Pozorne zabieganie  Azji połączone, niejednokrotnie z wewnętrznym pokojem mnie fascynuje. Umieć uchwycić niezwykle zwykły moment to moje marzenie,które próbuję realizować wykonując fotografie. 

Brałam udział w projekcie dotyczącym inkluzji InScool , którego cele pokrywały się z moją dewizą życiową, "Jesteś dzieckiem wszechświata .Nie mniej niż drzewa I gwiazdy. Masz prawo być tutaj. " Desiderata 

Masz prawo być....

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Ludzie EIC.

Search