poniedziałek, 24 czerwiec 2024 14:51

Żywa Biblioteka Zabrze 2024

Żywa Biblioteka Zabrze 2024.

18 czerwca do ZSO nr 11 w Zabrzu (na ulicy Sienkiewicza 33) odbyła się piąta już w Zabrzu Żywa Biblioteka. Biblioteka, w której rolę książek pełnią ludzie – Żywe Książki.

Podczas bezpośredniej rozmowy z interesującą Cię Książką możesz dowiedzieć się jak wygląda jej rzeczywistość
i skonfrontować te informacje ze swoimi dotychczasowymi wyobrażeniami. To dość niecodzienna okazja, żeby bliżej poznać osoby, które na co dzień są wśród nas często niewidoczne.
 
Osoby z którymi będzie można było porozmawiać to min.: 
Były więzień – trzeźwy alkoholik i narkoman; Osoba uzależniona, Lesbijki, Amazonki, Ksiądz, Osoba z Ukrainy, Osoba transpłciowa – rodzic transpłciowego dziecka, Filozofka, Osoba neuroróżnorodna, Muzułmanin, Muzłmanka, Aktywna seniorka, osoba z niepełnosprawnością ruchową i wiele innych…

Żywa Biblioteka była czynna od 13:00 do 15:30. Na miejscu można było liczyć na wsparcie Bibliotekarek, Wolontariuszek i Wolontariuszy, którzy pomogały w wyborze Książki oraz informowały o zasadach obowiązujących w Żywej Bibliotece.
 
Organizatorki i organizatorzy: Stowarzyszenie Ekspedycja w głąb kultury, Fundacja Wspierania Szkoły „Nasza Trójka”, Fundacja Równomoc i Polskie Towarzystwo Doradztwa Filozoficznego
w Katowicach.

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Ludzie EIC.

Search