Miesiąc inkluzji 1-31 maja.

Zapraszamy do współudziału w działaniach Miesiąca Inkluzji (włączania).
Przez cały maj będziemy proponować różne działania, które będzie można przeprowadzić w Waszych mieszkaniach, przed komputerem, „w szkole”, w Internecie, w grupie szkół biorących udział w projekcie Edukacja Włączająca (InScool). Trening uważności, tworzenie plakatów, oglądanie filmów, opowiadanie i słuchanie bajek i inne aktywności będą ogłaszane na stronie wydarzenia, na stronie Ekspedycji w głąb kultury. Zapraszamy! Śledźcie uważnie naszą stronę - to tutaj pojawi się aktualizowane kalendarium.

Wiemy, mamy teraz trudny czas. Uczniowie i uczennice zamknięci w domach są już zmęczeni. Nuda, ale i izolacja, brak kontaktów z innymi, brak możliwości rekreacji czy sportu to najmniejsze kłopoty. Niektórzy zmuszeni są do trwania w miejscach, które są im nieprzyjazne lub nawet wrogie. Nauczyciele i nauczycielki są przepracowani i sfrustrowani brakiem wsparcia i niepewnością jutra. Rodzice martwię się o pracę i sytuacją w kraju - aktualną i przyszłą.

Wierzymy, że jest recepta, by zmienić tę rzeczywistość. Bądźmy po prostu razem, bądźmy dla siebie.

Zadbajmy o siebie nawzajem. Namawiajmy szkoły do myślenia, że ważniejszym, niż realizowanie podstawy programowej czy przygotowanie do egzaminu, jest zadbanie o ludzi tworzących szkołę, nasze emocjonalne bezpieczeństwo, wrażliwość na innego człowieka. Ważna jest współpraca, a w jej ramach wsparcie tych, którzy sobie nie radzą. Pomóżmy sobie, bądźmy bardziej wrażliwi na krzywdę, domagajmy się zmian, uczmy się umiejętności, które mogą się przydać w kryzysowych sytuacjach, a przede wszystkim pamiętajmy, że nasze życie to coś więcej niż samo przetrwanie to też sztuka, radość, śmiech, oddech, przyglądanie się światu z ciekawością i troską - zadbajmy o świat i siebie.

Pierwsze wydarzenie to Trening Uważności. Już w poniedziałek 4 maja. Informacje znajdziesz w poście, na stronie naszego wydarzenia

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Ludzie EIC.

Search