Maciej Stojak

Jestem nietypowym członkiem Ekspedycji w Głąb Kultury ponieważ moja droga zawodowa nie była związana z edukacją w rozumieniu - praca w szkole lub innej instytucji edukacyjnej.
Moja praca związana była z kopalnią i z tego powodu eksploracja nieznanego (także pod ziemią) nie jest mi obca.
Moje zainteresowania oscylują wokół poznawania i podróżowania. Świat wokół jest na tyle ciekawy i zajmujący, że każda forma poznawania jest warta uwagi, obojętnie czy będzie to wędrówka, czy spływ kajakiem, czy żeglowanie, czy ekspedycja w głąb kultury:) 
Idea nauczania ekspedycyjnego jest mi więc bliska, szczególnie od momentu, kiedy moje wnuki dorosły na tyle, aby trafić do systemu edukacyjnego. Stąd moja obecność wśród ludzi z Ekspedycji w Głąb Kultury. 

O EIC

Stowarzyszenie „Expedition Inside Culture” to nowa, ale energiczna i szybko rozwijająca się organizacja o międzynarodowych powiązaniach. Formalnie utworzona w styczniu 2003 r., Od 2001 r. grupa nauczycieli i studentów z Zabrza, w południowej Polsce (region Górnego Śląska), zorganizowała międzynarodowe projekty edukacyjne dla młodzieży. Wśród naszych partnerów mieliśmy szkoły i uniwersytety z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Niemiec, USA, Słowacji i Polski. Każdego roku w innym regionie Europy Środkowej tworzymy naukową, międzykulturową ekspedycję, aby poznać i poznać jej kulturę, architekturę, grupy etniczne, tło historyczne, religię i lokalne zwyczaje. Nasi stali partnerzy to Bowling Green State University  i Expedition Inside Culture Romania.

Ludzie EIC.

Search