Dagmara Burnus-Szymczyk

Drukuj

Jestem człowiekiem, podróżniczką , nauczycielką, teolożką, filozofką,fotografką. Od 1994 roku pracuję w zabrzańskich szkołach, ucząc religii, filozofii i etyki . Uwielbiam uczniów i pracę w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. To miejsce, które uskrzydla,atmosfera,ludzie,moja pani dyrektor, wszystko to tworzy przestrzeń do rozwoju osób,które tworzą naszą społeczność.O szkole myślę,że to miejsce, które jest przestrzenią tworzenia,kreowania zachowań, budujących świat,w którym chcielibyśmy żyć.

Jestem współorganizatorką Żywych Bibliotek. Uwielbiam słuchać ludzi,patrzeć na nich w bliskich i najdalszych zakątkach świata. Pozorne zabieganie  Azji połączone, niejednokrotnie z wewnętrznym pokojem mnie fascynuje. Umieć uchwycić niezwykle zwykły moment to moje marzenie,które próbuję realizować wykonując fotografie. 

Brałam udział w projekcie dotyczącym inkluzji InScool , którego cele pokrywały się z moją dewizą życiową, "Jesteś dzieckiem wszechświata .Nie mniej niż drzewa I gwiazdy. Masz prawo być tutaj. " Desiderata 

Masz prawo być....